Izmantojam TIG / MMA / MIG / MAG tehnoloģijas
Metinām melno metālu, nerūsējošo tēraudu, alumīniju, čugunu un misiņu.
Dekoratīvo šuvju metināšana.
Mīkstā lodēšana: notiek temperatūrā līdz 450 °C. Šo metodi parasti izmanto vara, cinka un citu metālu un to sakausējumu lodēšanai.
Cietā lodēšana: notiek temperatūrā virs 450 °C. Šajā metodē savienojumi ir izturīgāki, salīdzinot ar mīksto lodēšanu, bet strādāt ar lodes materiālu ir grūtāk. To izmanto, piemēram, vara cauruļu savienošanai, cietmetāla asmeņu pievienošanai pie zāģu ripām un urbjiem.
Ātrums (pateicoties lielam lokšņu griešanas ātrumam, ko nodrošina mūsu iekārta, nenotiek plaša loksnes sakarsēšana un metāla loksnes deformācija;
iespēja apstrādāt dažādus metālus (plazmas griešanas iekārta ļauj griezt tēraudu ar augstu oglekļa saturu, leģētu un nerūsējošo tēraudu, kā arī alumīniju)
biezu lokšņu griešana (iekārta ļauj griezt tērauda loksnes līdz 40 mm biezumā).
Metāla plazmas griešana notiek ar ātrumu lielāku par diviem metriem minūtē, kas ļauj operatīvi izpildīt pasūtījumus.
Plazmas griešana ir augsti efektīvs un ekonomisks metāla lokšņu līdz 40 mm griešanas process, kuru izmanto daudzās metālapstrādes nozarēs. Šī tehnoloģija ļauj kvalitatīvi, precīzi un ātri griezt jebkuru metālu ieskaitot alumīniju, varu, titānu, leģētu un oglekļa tēraudu, metālu sakausējumus.
Tehnoloģiski plazmas griešana notiek izkausējot metālu griešanas zonā un izpūšot to ar gaisa aptverta elektriskā loka plūsmu, kuras temperatūra sasniedz 15000 – 25000 °C. Izmantojot tik augstas temperatūras var griezt jebkurus metālus un sakausējumus. Ar šo griešanas metodi mēs iegūstam augstu griezuma kvalitāti – līdzenas griezuma malas, nenotiek metāla deformācija (pat uz plānām metāla loksnēm), kas ļauj izmantot ekonomisku detaļu izvietojumu uz loksnes un metināt bez malu mehāniskas apstrādes. Plazmas griešana nodrošina augstu plūsmas koncentrāciju griešanas zonā un sekojoši mazu griezuma platumu ( pie loksnes biezuma 20 mm griezums – ne vairāk par 2,5 mm).
Plazmas griešanai nav ierobežojumu detaļu ģeometriskai formai, loksnes max. izmēri – 2000mmx12000mm, iespējama marķēšana.
Darbagalds spēj izgriezt sekojoša biezuma lokšņu materiālu:
ST vai melnais metāls – 25 mm
Alumīnijs – 10 mm
Nerūsējošais tērauds – 15 mm
Misiņš – 8 mm
Darbagalds spēj izgriezt sekojoša biezuma cauruļu materiālu:
ST vai melnais metāls – 12mm
Alumīnijs – 6 mm
Nerūsējošais tērauds – 6 mm
Misiņš – 5 mm
Griežamo dizainu izstrādā vektors (failu formāti: CorelDraw,DXF).
CNC lāzergriešanai papildus tiek izmantota iekārta Trumpf – TC L3030 Turbo, galda izmērs 3000 x1500. Iekārta savas jaudas un izgatavošanā izmantoto, mūsdienīgo tehnoloģiju rezultātā uzrāda augstus darba rezultatus, kas atspoguļojas detaļu izgatavošanas laikā un izstrādājuma cenā. Darbagalda metāla griešanas iespējas :
ST jeb melnais metāls – 20 mm,
alumīnijs – 8 mm,
nerūsējošais tērauds – 12 mm.
Modernie lāzergriešanas darbgaldi ļauj ar augstu precizitāti izgriezt sagataves no dažāda biezuma metāla loksnēm. Precīzas un augstas veiktspējas lāzergriešanas iekārtu izmantošana ar CNC un kopā ar citām metālapstrādes iespējām nodrošina iespēju izgatavot ievērojamus produkcijas apjomus īsos termiņos. Lāzergriešanas iekārta ļauj atkārtot ģeometriskos parametrus, nodrošinot visaugstāko izmēru precizitāti, veikt vienādu un atšķirīgu detaļu izvietošanu uz vienas loksnes. Tas ļauj maksimāli ekonomiski izmantot materiālu un samazināt pasūtījuma cenu.
Izmantojot lāzergriešanas tehnoloģiju, nav nepieciešams izmantot pēcapstrādes procesus (slīpēšanu, apvirpošanu, tīrīšanu utt.). Pateicoties modernai lokšņu celšanas un pārvietošanas iekārtai, ir iespējams samazināt lokšņu skrāpējumus līdz minimumam, kas ir īpaši svarīgi, strādājot ar pulētiem un slīpētiem krāsaino metālu materiāliem.
Ar mūsu lāzergriešanas iekārtu ir iespēja bez metāla griezt arī tādus materiālus, kā koks, organiskais stikls, plastikāts, polikarbonāts un atsevišķu veidu gumija.
Lāzergriešanas tehnoloģijā , pateicoties lāzera gaismas staram, materiāls tiek sadalīts vēlamajās daļās un formās 2dimensiju līmenī.
Griežamo dizainu izstrādā vektors (failu formāti: CorelDraw,Dxf). Pareiza rasējuma sagatavošana ir viens no galvenajiem etapiem lāzergriešanas detaļu un konstrukciju izgatavošanai.Ir jāpievērš īpaša uzmanība rindai prasību, kuras ne tikai palielina pasūtījuma apstrādes ātrumu, bet arī izslēdz kļūdas un defektus ražošanas procesa gaitā, kā arī izslēdz brāķa iespējamību.
Ja pasūtītājs atsūta rasējumus šajos formātos, tas paātrina lāzergriešanas pakalpojuma apstrādes laiku un izmaksas, bet, protams, mūsu uzņēmuma rasētāji un konstruktori var veikt šo failu izveidi, ja klientam nav bijusi iespēja savu vēlmi izklāstīt kādā no šiem failu formātiem. Tas nozīmē -izpildīsim klienta lāzergriešanas pakalpojumu pat, ja tas būs uzzīmēts uz „rūtiņu lapas”.
Valcēšana ir ļoti nozīmīga tādu metāla konstrukciju ražošanā, kā – izliektu metāla ribu, spirāļu, dekoratīvo elementu izgatavošanā.
Pirms ideāla pulējuma sasniegšanas iespējams metālu pulēt sasniedzot dažādus rezultātus.
Nesagatavotas virsmas uzspīdināšana – bezapstrādes virsma tiek pulēta līdz spīdumam, metals izskatās tīrs un spīdīgs, taču redzama tā struktūra.
Uzpulēts ar dekoratīvu švīkojumu – metāla virsma pirms pulēšanas tiek dekoratīvi slīpēta radot materiālā vienvirziena slīpējumu, pēc pulēšanas virsma iegūst spīdīgu dekoratīvo slīpējumu.
Spoguļpulējums – virsma uzpulēta līdz perfektam spogulim, bez nevienas švīkas un defekta, pie nosacījuma, ka materiāls ir kvalitatīvs un procesa laikā neveido poras.
Deko-slīpēšana – Metālatelje’ īpaši atstrādāta tehnoloģija ar kuras palīdzību piešķiram jebkuram metālam dažādas dekorativas tekstūras un aprises.
Nerūsējošā tērauda slīpēšana vienā virzienā – slīpējot pēc šīs tehnoloģijas uz virsmas rodas dekoratīvas švīkas taisnā virzienā.
Pulverkrāsošanu izmanto metāla priekšmetu pārklāšanā / krāsošanā:
durvju, margu, sētu, fasāžu elementu, logu profilu, jumtu segumu, mēbeļu, furnitūras, radiatoru, sadzīves tehnikas ierīču u.c.
Pulverkrāsas priekšrocības:
Izcila kvalitāte, teicama aizsardzība pret koroziju un ķīmiska noturība
Noturīgs pret apkārtējās vides ietekmi, mehāniskiem bojājumiem, ultravioleto starojumu, mazgāšanu
Labas elektroizolācijas īpašības
Pulverkrāsu iespējams uzklāt vajadzīgajā biezumā, vienmērīgi, bez izplūšanas vai nosēšanās
Piemīt termoplastiskas īpašības, ekspluatācijas temperatūra no – 60 līdz + 120 grādiem pēc Celsija
Tehnoloģiskais process
Atkarībā no materiāla un tā faktiskā stāvokļa, pirms krāsošanas, ir nepieciešamas noteiktas tehnoloģiskā procesa darbības.
Skrošu strūkla
metāla konstrukcijas tiek apstrādātas ar metāla skrošu strūklu.
Gruntēšana
cinka grunti uzklāj elektrostatiski un pēc tam veic karsto žāvēšanu – liek krāsnī 180C temperatūrā tur noteiktu laiku.
*ja netiek veikta skrošu strūklas apstrāde, metāla izstrādājumi, pirms gruntēšanas tiek attaukoti – mazgāti ar sārmu šķīdumu.
Pulverkrāsošana
pulverkrāsu uzklāj elektrostatiski un pēc tam veic karsto žāvēšanu – liek krāsnī 220C temperatūrā tur noteiktu laiku. Pieejamas krāsas pēc RAL kataloga un speckrāsas.
veicot VISAS tehnoloģiskā procesa darbības, ievērojot izstrādājuma ekspluatācijas noteikumus un nenodarot mehāniskus bojājumus – garantija 2 gadi.
Hromēšana ir ideāli piemerota motociklu izpūtēju un citu karstumam pakļautu detaļu apstrādei, jo metāls pēc hromešanas temperatūru iespaidā nekļūst zils. Hromēšanas izmaksas vistiešākā mērā saistītas ar detaļas sagatavotību pirms hromēšanas un tās sarežģītību pēc savas konfigurācijas. Maksimālais detaļas izmērs, kuru spējam nohromēt 1800x1000x300mm.
Virsma pēc hromēšanas paliek ideāli spīdīga un korozijas droša.